Başarılarımız

2015 Yılı Altın Havan Ödülleri Sahiplerini Buldu

İlaç ve eczacılık sektörünün en prestijli ödüllerinden olan Altın Havan Ödülü 6. kez sahipleri ile buluştu. Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyelerimizden Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın başkanlığını yaptığı ve Provostumuz Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın üyesi bulunduğu Türk Dil Kurumu İlaç ve Eczacılık Terimleri Çalışma Grubu tarafından hazırlanan “İlaç ve Eczacılık Terimleri Sözlüğü” isimli eser “Eczacılık Terminolojisine Hizmet Ödülü” alanında Altın Havan ödüle lâyık görülmüştür.


 

2015 Yılı TÜBİTAK Ödülleri Açıklandı!

Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Hasan KIRMIZIBEKMEZ’e, Eczacılık-Farmakognozi alanında, tıbbı bitkiler konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından Sağlık Bilimleri alanındaki 2015 yılı TEŞVİK ÖDÜLÜ verilmiştir.

 


 

Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Hasan Kırmızıbekmez 2015 Yılı ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim Ve Araştırma Vakfı’nın Araştırma Teşvik Ödülüne Layık Görüldü

ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim Ve Araştırma Vakfının 2015 yılı ödülleri, 21 Aralık 2015 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan törenle sahiplerini buldu. Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Hasan Kırmızıbekmez, Eczacılık-Farmakognozi alanında yapmış olduğu çalışmalarla, araştırma teşvik ödülünü almaya hak kazandı.


 

Eczacılık Fakültesi Toksikoloji Anabilim Dalına ödül

2. Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresinde, Eczacılık Fakültesi Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalı tarafından gerçekleştirilen “Energy Drink İntake Alone or Combined With Alcohol İnduced Lipid Peroxidation and Hepatotoxicity in Rat" adlı çalışma poster ikincilik ödülüne layık görüldü.


 

Eczacılık Fakültesi Öğrencilerimiz Fatih Cengiz ve Rızahan Sarıgöz 2.Yarışmalı Eczacılık Mezuniyet Projesi Sempozyumunda (YEMPS) sözlü sunum birincilik ödülünü kazandı

Eczacılık Fakültesi öğrencilerimiz Fatih Cengiz ve Rızahan Sarıgöz, 22-24 Nisan 2016 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde gerçekleştirilen 2.Yarışmalı Eczacılık Mezuniyet Projesi Sempozyumunda (YEMPS) sözlü sunum birincilik ödülünü kazandı.

Öğrencilerimizin mezuniyet projesi olan “Çeşitli Propolis Örneklerinin Kimyasal Bileşiminin, Botanik Kaynağının ve Antioksidan Etkilerinin Karşılaştırılması” başlıklı sunumun danışmanlığını, öğretim üyelerimiz Prof. Dr. Erdem Yeşilada ve Yrd. Doç. Dr. Etil Güzelmeriç yaptı.


 

Eczacılık Fakültesi öğrencimiz Gizem Ayan, ALFA Ulusal Eczacılık Kongresinde sözlü sunum birincilik ödülünü kazandı

Eczacılık Fakültesi öğrencimiz Gizem Ayan, 5-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde gerçekleştirilen ALFA Ulusal Eczacılık Kongresinde, sözlü sunum birincilik ödülünü kazandı. Öğrencimizin kendi projesi olan “Mikro İğnelerin Zehirlenme Teşhisinde Kullanımı” başlıklı sunumun danışmanlığını, öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Gülengül Duman yaptı. 


 

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Basketbol Takımı 14 Mayıs Eczacılık Bayramı Basketbol Turnuvasında şampiyonluk kazandı

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve İstanbul Eczacı Odası sponsorluğunda düzenlenen 14 Mayıs Eczacılık Bayramı Basketbol Turnuvasında, Yeditepe Eczacılık Fakültesi Basketbol Takımımız 3. kez şampiyonluk kazandı.

2008 yılı itibariyle İstanbul’daki Eczacılık Fakülteleri arasında düzenlenen turnuvada sıralama aşağıdaki şekilde oldu:

1.lik Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

2.lik İstanbul Eczacı Odası Basketbol Takımı

3.lük İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

4.lük Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

 


 

Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencilerimiz Gamze Aydoğan ve Gamze Çiçek, iki adet TÜBİTAK 2209 Projesi alma başarısı gösterdiler

Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencilerimiz Gamze Aydoğan ve Gamze Çiçek, danışmanlığını Prof. Dr. Ahmet Aydın, Doç. Dr. Hande Sipahi ve Yrd. Doç. Dr. Muhammed Hamitoğlu’nun yapmış oldukları bitirme projeleri için iki adet TÜBITAK 2209A desteği alma başarısını gösterdiler.

Proje isimleri:

  1. Gamze Aydoğan: Türkiye’de pazarlanan çeşitli balların hücre koruyucu etkisinin araştırılması

       2. Gamze Çiçek: Anadolu sığla ağacından elde edilen sığla yağının genotoksik ve sitotoksik profilinin incelenmesi

 


 

Prof. Dr. Ahmet Aydın ‘Bilim Ödülüne’ layık görüldü

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Aydın ilaç ve eczacılık biliminin gelişmesine yapmış olduğu katkılardan dolayı, Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi tarafından 2016 yılı “Bilim Ödülü” ne layık görüldü.


 

Eczacılık Fakültesi Öğrencimiz Gizem Ayan Proje Yarışmasında Birinci Oldu

Eczacılık Fakültesi öğrencilerimizden Gizem Ayan, Pharmetic Girişimci Eczacılık Derneği tarafından 22-24 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen Geleceğin E-Hali Kongresi’nde “PharmApp” başlıklı projesiyle birincilik elde etti.


Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencilerimiz Nur Çelik ve Gülşah Zeybekoğlu, TÜBİTAK 2209/A desteği alma başarısı gösterdiler

Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencilerimiz Nur Çelik ve Gülşah Zeybekoğlu, danışmanlığı Toksikoloji Anabilim Dalı tarafından yürütülen bitirme projesi için TÜBİTAK 2209-A - Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Projeleri Destek Programı kapsamında burs alma başarısı göstermişlerdir. Öğrencilerimizi ve danışman öğretim üyelerimizi kutlarız. 


Prof. Dr. Erdem Yeşilada, Bilime Yön Veren 100 Türk Arasında Yer Aldı

Yeditepe Üniversitesi’nden Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem YeşiladaTurkishtime Dergisi’nin Mayıs sayısında yayınlanan “Bilime Yön Veren 100 Türk” araştırmasında yer aldı.

Turkishtime’ın araştırması, bilim insanlarının yaptığı araştırmaların aldığı atıf sayısına göre yapıldı. Derginin, araştırma sunuş yazısında, “Bilim insanlarının araştırmaları alanında ne kadar çığır açıyorsa o kadar atıf alır. Dolayısı ile H-Endeksi o kadar yükselir” denildi. Araştırmaya göre, “Bitki Kimyası” alanında farmakognozi, etnobotani, fotokimya ve aromatik bitkiler üzerine çalışmalar yapan Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Erdem Yeşilada, “56” H-Endeksi ile “Bilime Yön Veren 100 Türk” arasında yer aldı. Hürriyet


 

Farmafikir 2017 Ödülleri Sahiplerini Buldu

29 Üniversite’den Eczacılık Fakülteleri öğrencilerinin önerdiği 20 proje içerisinde finale kalan 4 projenin ödül töreni 25 Kasım 2017 tarihinde Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda gerçekleşti.

Yarışmaya Fakültemizi temsilen katılan 2. sınıf öğrencimiz Hüsniye Birnur Güzeldağ dördüncülük derecesi kazandı. 


Fakültemiz öğrencisi aynı zamanda Genetik ve Biyomühendislik Bölümü'nde Yandal eğitimini sürdüren Gizem Ayan “Pharm App İlaç takip Uygulaması Projesi ile Jüri özel ödülüne layık görüldü.

Yeditepe Üniversitesi içerisinde İnovasyon döngüsü yaratan akademisyenlerimizin, öğrencilerimizin, mezunlar ve idari personelimizin fırsatları değerlendirmeleri, stratejik seçimlerini uygulayabilmeleri  için  gerekli olan bilginin sağlanması ve çözümlerin geliştirilmesi noktasında, ticarileşebilen fikirleri ortaya çıkarmalarını desteklemek amacıyla Teknoloji Transfer Ofisi ’nin, bu yıl 7 Aralık 2017 tarihinde ikincisini düzenlediği “7 Tepe Yeni Fikir Yarışması”,  İnan Kıraç salonunda düzenlenen ödül töreniyle final yaptı.